top of page

DESIGN TOGETHER
WITH BIM

İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü, Design Together with BIM adlı yarışmayı düzenlemeye 2014-2015 yılında başlamıştır. Yarışma BIM sisteminin kullanımını arttırmak amacıyla düzenlenmektedir.

TARİH

SAAT

KONUM

21 - 24 Aralık 2022

10.00 - 18.00

İTÜ Ayazağa Kampüsü

DESIGN TOGETHER WITH BIM

ETKİNLİK HAKKINDA

Dünya çapında yaygın olarak kullanılan, Tükiye’de de yeni yeni kullanılmaya başlayan BIM (Building Information Modeling) sistemi, daha kaliteli tasarımların, daha kısa sürede ve daha az maliyetle gerçekleştirilmesini sağlar. Mimar ve mühendislerin aynı yapı modeli üzerinde eşzamanlı çalışabilmesini sağladığı için disiplinler arası koordinasyon eksikliğinin yol açtığı hataları önlemede yardımcı olur. Yapı Bilgi Sistemi kullanımı, sadece tasarımcının değil aynı zamanda yüklenicinin ve müşterinin de avantajınadır. Design Together wıth BIM,  BIM (Building Information Modeling) sistemi’nin Türkiye’deki üniversite öğrencileri arasındaki farkındalığını ve kullanımını artırmak amacıyla İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından 2015 yılından itibaren düzenlenen bir tasarım yarışmasıdır. 

8 yıldır düzenlenen bu yarışmada inşaat mühendisliği, makine mühendisliği ve mimarlık öğrencileri başta olmak üzere diğer disiplinlerdeki lisans ve yüksek lisans öğrencileri takım halinde yarışarak verilen şartnameye uygun olarak yapılar tasarlamaktadırlar. BIM sistemi ve kullanılan programlara yönelik verilen 4 günlük ön eğitimin ve 2 günlük ara eğitimin ardından 12-14 haftalık bir tasarım süresi verilmektedir. Tamamlanan projeler alanında uzman akademisyenler ve mühendisler-mimarlar tarafından değerlendirilmektedir.İnşaat mühendisliği, makine mühendisliği, mimarlık ve diğer disiplinlerdeki öğrencilerin takım halinde katıldığı bu yarışmada 8 senede yaklaşık 23.000 üniversite öğrencisi BIM sistemi hakkında bilgi almıştır.

+25 Konuşmacı

BIM sektörünün önde gelen firmalarından üst düzey konuşmacılar, İnşaat sektörünün geleceği olarak görülen bu sistem hakkında eğitimler verilerek öğrenciler, dijitalleşen sektöre ayak uydurmaktadır.

+24 Saatlik Maraton

BIM denilince akla gelen isimlerin verdiği eğitimlerden tutun, çalışılacak bölgedeki araziyi gözlemlemek için yapılan teknik gezilere kadar bu etkinlik 48 saat sürmektedir

Network Molaları

Oturum aralarında

fuaye alanında diğer öğrencilerle tanışma imkanının yanı sıra, eğitim sırasında sektörün en başarılı eğitmenleri ile

tanışma fırsatını sakın

kaçırmayın.

+100

KATILIMCI

+12

EĞİTİM

+16

EĞİTMEN

İNSTAGRAM AKIŞIMIZ

Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayınız!

bottom of page